Appka pogodynka.pl

Każda dobrze zorganizowana głowa rodziny jest przewidująca, to chyba każdy wie. Kiedy zabiera rodzinę  na wakacje, ekspediuje dzieci do szkoły, dba o przygotowanie na panującą aurę. Ostatnie doświadczenia z pogodą pokazują, że jest mocno zmienna, więc warto sięgnąć po sprawdzone miejsce, aby być dobrze przygotowanym. Gdzie w prosty i intuicyjny sposób znajduje informacje o pogodzie?

Po żonie w telefonie została zainstalowana appka Miałem w telefonie Weather coś tam.  Sporo kolorowych znaczków, jednak dane często nieaktualne. Zmiana miejsca z którego pochodzi prognoza graniczy z cudem. Wkurzony przerzuciłem się na Onet. Wyświetla za dużo reklam, a dystans 1500 klików i scrolli po ekranie, żeby znaleźć prostą informację jaka jest pogoda w Mikołajkach, wkurzający.  Mimo że dane są aktualne i pochodzą z zaufanego źródła IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej)  Onet Pogoda to pudło.

Tropem IMGW trafiłem na appke  Pogodynka.pl w sklepie Google Play.

Od razu skradła moje serce jej intuicyjność i prostota. Znaczek stokrotki, zielone tło reszta biała. Krótkie menu główne umieszczone pod ikonką z lewej strony zawiera zaledwie kilka pozycji.

Ostrzeżenia, Mapa, Stan rzek, Dla aktywnych, Ustawienia

 

W ustawieniach wybierałem domyślną lokalizację – Warszawę, czyli dom. 😀  Jest jeszcze miejsce na kilka dodatkowych. Ich wpisanie ułatwia potem nawigacje.  Appka zapamiętuje wpisy i przy następnych odwiedzinach  wystarczy kliknąć w wybraną lokalizację i aplikacja od razu ściąga aktualne informacje .

Najciekawsza jest funkcja Dla Aktywnych. Przetestowałem ją w kilku wariantach. To bardzo prosty patent dla podróżników. Ustawiłem punkt początkowy i końcowy oraz kilka pośrednich. Pogodynka pokazywała na bieżąco pogodę na całej trasie, dane podstawowe plus radarowe wizualizacje burz i innych zjawisk atmosferycznych. Do jazdy samochodem bezcenne.

Ponieważ IMGW jest częścią systemu bezpieczeństwa kraju, to w Ostrzeżeniach znajdują się aktualizowane  on line informacje o niebezpiecznych sytuacjach jak zagrożenia powodzią, tornadami itp.

Na koniec chyba najważniejsza informacja. Aplikacja jest niezwykle lekka (25 MB) nie zapycha telefonu i nie obciąża procesora. Baterii też krzywdy nie robi, chyba że zechcemy oglądać w streamingu nagrania z kamer pogodowych.

Korzystacie z jakieś aplikacji pogodowej? Co Wam się sprawdza?

LINK

Pozdrawiam,

Bartek @GenderGosposia

  • Korzystam z Weather Underground, aplikacja jest pobiera dane z posiadanych przez ludzi stacji meteo.