Przepis na burgery

Dzisiejsze danie obiadowe to szybkie burgery drobiowe. Oczywiście nie są to pierwsze lepsze burgery. One  zostały  wykonane w wielkim stylu przez Gender Gosposię.  Są po prostu wow! Wyróżnia je czysta magia smaku i nie powtarzalny klimat wykonania.


Przepis na burgery: Mielone mięso z nogi kurczaka. Z etykiety: ,,Kotlety, pulpety, półkilogramowa paka``.  Właśnie w mięsie tkwi sekret ich nazwy. Kurczaki są ptakami szybko bieżnymi, a więc danie wykonane z mięsa ich chyżych nóg po prostu musi być szybkie. Inaczej być nie może.

Przepis na burgery (2)

Pozostańmy jeszcze w naturalnym dla kur wiejskim klimacie i weźmy 4 okrągłe bułki wiejskie (kajzerkowate)

Przyprawy: Zioła Dalmatyńskie (mieszanka) oraz czosnek niedźwiedzi

Warzywne dodatki/ozdoby: Ogórek słoikowy kwaszony, pomidor. Opcjonalnie  sałata lodowa czy ser żółty.

Pamiętam, że nie ma burgera bez sosu. W moich burgerach znajdzie się w postaci: majonez, keczup lub delikatne białe curry. Czasem i nie tylko do burgerów, serwuję mój własny handmade musztardowo-miodowy.

 Przepis na burgery (1)

Będą potrzebne także: grill elektryczny, szczypce, dwa talerze. Na te ostatnie wysypię zioła, które wykorzystam do przyprawienia.  Wgniotę je po prostu w materiał mięsny podczas formowania kotlecików.

Po usmażeniu mięsiwa wrzucę je na przekrojone bułki.  Dolna pajdę oczywiście najpierw udekoruję pokrojonym ogórkiem lub liściem sałaty albo plastrem sera. Na to wrzucę zgrillowane mieso i zaleję sosem. Zmyślną konstrukcję przykrywam czapeczką.

Voila!

 

Smacznego i do zobaczenia wkrótce,

 

Bartek Biskupski

@Bizqu @GenderGosposia