See and Switch

See Bloggers 2016 to była udana bardzo impreza. Rozbudziła mój apetyt na więcej, obudziła wspomnienia i dała motywacyjnego kopa.

Miałem też okazję testować nowy produkt Acera,  hybrydę Switch Alpha. 2 w 1. Nie ma znaczenia czy to netbook czy tablet. Wrażenia i tak są boskie.

Zapisując się na @See Bloggers  wybrałem sobie interesujące warsztaty.  YouTube,  foto, social media i na sam koniec na chybił trafił wybrałem warsztat ze strefy  travel.  Temat ,,Cyfrowi Nomadzi’’. Mocny koniec imprezy.

 See and Switch

Na początek konieczność podjęcia decyzji, czy jadę sam czy z żoną. Na szczęście szybko żeśmy to rozwiązali i do Parku Naukowo-Technologicznego wchodziłem z  żoną. Pierwszy problem z głowy J

Drugi problem jaki sprzęt wziąć ze sobą, rozwiązał @Acer PL.

Wypożyczył mi do testów Switch Alpha 12 . Hybryda 2 w 1. Netbook i tablet. 

Switch to moje kolejne spotkanie z Acerem, więc spodziewałem się rozwiązań odbiegających od schematu. Tak było i tym razem:

+5 za technologię chłodzenia cieczą w zamiast wentylatora.  Mam zwyczaj pracować w godzinach nocnych i porannych w łóżku,  a dźwięk pracującego wentylatora w kompletnej ciszy potrafi obudzić śpiącego kamiennym snem. Moja żona jest niesłychanie wdzięczna za ten wynalazek! Sprzęt chodzi cicho jak kot, a ja nie muszę wysłuchiwać w nocy, że wiatrak łomocze jak czołg

Do @Miasto Gdynia wyruszyliśmy pociągiem w sobotę o 5:20 . Teoretycznie. Pociąg już na wstępie miał 15 minut opóźnienia. Dzielnie nadrabiał czas, aż spóźnienie wzrosło do 45 minut.

Mieliśmy miejsca przy dużym stoliku, żeby móc rozstawić lapki i popracować. Zamieniliśmy się jednak z Rodzinką, która podróżowała z babcią i dzieckiem. Niech we czwórkę siedzą wszyscy razem.  🙂 W tym czasie wyszło, że Switch jest git! Ja na spokojnie odpiąłem sobie klawiaturę i pracowałem na tablecie. Widok ewolucji komputerowo – pociągowych żony pozostawię dla siebie. A to światło, a to klawiatura pod brodą. Mój komfort bezcenny.

 

Podłączyłem do tabletu dysk zewnętrzny i zostało jeszcze miejsce na inne sprzęty. Powerbanki na Seebloggers musiały być pełne mocy. Switch ma dwa wyjścia USB, 3.0 i 3.1 C-type. Przesyłanie danych z prędkością na poziomie 5GB/s to #potwierdzoneinfo. Bateria wytrzymała więcej niż zakładane 8h. Jako hard user nadrabiałem nieobejrzane video, obrabiałem zdjęcia i wiele więcej. I tu +5 za jakość. Nie wiem jak Acer to robi, ale nawet po kilku latach używania ekrany są po prostu … sterylnie czyste i przejrzyste. Więcej o tym temacie w filmie.

Pozostałe parametry Switcha w praktyce okazały się więcej niż wystarczające.  Pełną paletę możliwości  testowany Acer wykazał szczególnie w niedzielę, gdy zabraliśmy go na konferencje i  na plażę! A to możecie zobaczyć na filmie .

 

 

Wróćmy jednak do początku konferencji. Lekko spóźniony wpadłem na warsztat Wiktora Franko na temat fotografii.

Wiktor wyciągnął istotę fotografii dla blogera. Fotografię sprzedaje styl autora, bo ona wyraża to co i jak widzi autor.  W zdjęciu istotna jest konwencja: czy ilustruje informację, reklamę czy produkt?  Dla odbiorcy istotny jest w ocenie zdjęć parametr techniki albo emocji. Waga każdego z nich zależy od konwencji w jakiej występuje na blogu zdjęcie. Nie ma ogólnej recepty na dobre zdjęcie blogowe.

Mam w planach wejście z filmami na YouTuba, więc zapisałem się więc na dwa warsztaty z video – case study. Prowadzili je  Łukasz Kiełban z Czasu Gentelmanów i  Waldemar Florkowski z  Moto Doradcy  .

Wiem, że mój błąd co do obecności na YT to obawa, że od pierwszego razu nie będzie perfect. Już jestem świadom, że trzeba zacząć i nauczyć się video. Każdy bloger ma inny target, tematykę o osobowość do video. Trzeba próbować, by odkryć swoje mocne i słabe strony.

Warsztaty z Monitori podsumuję krótko: Umiem monitorować, a oni umieją zrobić do tego dobre narzędzie.

Analiza danych to rzeczywistość bycia w sieci twórcy internetowego.

Bez monitoringu autor bloga, kanału YT czy innej platformy social media, po prostu utknie w jednym miejscu i będzie miał problem by iść dalej.

Na koniec wielkie wow. Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik z wystąpieniem o ,,Cyfrowych Nomadach’’ . Ludzie którzy mają pasję, kreatywni, zwiedzający świat. Pracują od palm po Andy. Tak dynamicznej prelekcji nie widziałem od lat. Opadła mi szczęka. Dodatkowo dowiedziałem się , gdzie najlepsze są czereśnie.  😀

Od żony dostałem tylko jeden komentarz na Messengerze o jej najlepszym wykładzie w czasie jego trwania: „Artur Jabłoński. Wejdź i słuchaj, bo porywa!” Żona jako marketingowiec z zawodu i pasji rzadko aż tak reaguje na wykłady z tego tematu. Było według niej ambitnie, merytorycznie i świetnie przedstawione. Połączenie tych 3 cech mówiących o jednym wykładzie, usłyszałem może raz, może dwa od niej, a na wielu bywa.

Jak widać, oboje co najlepsze zostawiliśmy sobie na koniec. Jeszcze do dziś rozmawiamy, przegadujemy, pokazujemy sobie, czego się dowiedzieliśmy. Zerkam czasem do uporządkowanych notatek, które robiłem na Switchu. Nawet w wersji tablet, bez rysika pisze się wygodnie. Oczywiście z wyłączonym słownikiem !  See bloggers daje inspirację, wiedzę i networking. Na panelu Onetu powiedziano, że blogger potrzebuje w swojej pracy sojusznika. Ja poznałem nowych i uściskałem się z obecnymi. Możliwość spotkania na żywo osób, które zna się z sieci jest wiele warta.

 

@SeeBloggers2016  @Acer PL

Pozdrawiam,

Gender Gosposia

 

 

Parametry techniczne Intel Core i3 szóstej generacji. Dostępne są też wersje i5 oraz i7 . Pamięć RAM 4 lub 8 GB. W opcji rysik i do wyboru 3 pojemności dyski SDD 128, 256 i 512 GB . W każdej konfiguracji ekran 12 cali, aa hybrydę zawsze chłodzi ciecz. 😉

 

 

 

 

 • Wrażenia po SeeBloggers świetne 🙂 Ale zapisałam sie na złe warsztaty :/.. W przyszłym roku lepiej to przemyśle 🙂

 • Dzięki za miłe słowo i za chęć posłuchania naszych warsztatów. Gdyby coś, to nagraliśmy je i wczoraj opublikowali na blogu, więc można do nich wrócić w każdej chwili.
  Powodzenia!

  • Gender Gosposia

   Dobra wiadomość. Pokażę żonie. 🙂

 • Jak Ty żonę przemyciłeś?? 😀
  Zacna relacja i bardzo żałuję że nie dałam rady się zapisać bo warsztat o youtube bardzo chciałam zrobić :/.
  No nic, miło było sie spotkać 🙂