Smartphon i rękawiczki – test zimowy

Kończy się powoli pierwszy opad śniegu w Warszawie. To bardzo dobry moment, zeby pokazać Wam wyniki zimowego testu, jaki prowadziłem przez kilka ostatnich tygodni.  Teraz odpowiem na bardzo ważne pytanie – Jak idealnie dobrać Zestaw Rękawiczki i smartphon.  Przecież zimą też chcemy korzystać z mobilnego internetu !

 Test trwał prawie miesiąc. Podczas niego wykonałem wiele karkołomnych prób gimnastyczno-intelektualnych. Tekstowałem, mejlowałem, kręciłem filmy, pstrykałem focie ( z selfie włącznie) .

W miejscach i pozycjach rodem z Kamasutry lub filmu edukacyjnego Bezpieczeństwo i Ruch Drogowy. Kroczyłem dumnie, biegłem, a nawet mokłem. Nie raz i nie dwa pokonałem koryto rwącej rzeki …. zatłoczonym autobusem. Pokonałem dżunglę miasta i zszedłem aż do podziemi Metra.

Wszystko dla Was i w rękawiczkach. 😀

 

Zestaw nr. 1

Grube, podwójne rękawice narty/snowboard. W warunkach miejskich absolutnie nie sprawdzają się. Chyba, ze temperatura spadnie do -20 st. C. Ale wtedy przeważnie używamy koksowników na przystankach a nie telefonu czy nawet tabletu.

 Test r?kawiczki

Odpada.  🙁

 Zestaw nr. 2.

 Wyjściowy.

 Rękawiczki skórzane z wsadem dodatkowym. Wełenka/bawełenka, tzw . warstwa nr. 2.

Elegancko wygląda i nic poza tym. Wymusza usunięcie rękawicy co najmniej z jednej dłoni, aby spokojnie Twittować. Nawet 1)łączenie aparatu wymaga dokonania tej karkołomnej podczas opadów czynności. Nie wykonalnej w komunikacji miejskiej w godzinach szczytu.

 Test r?kawiczki

Zestaw nr. 3.

Bezpalcówki.

 Bardzo rozsądny wybór. Pozwala na bezstresowe użytkowanie palców kończyny górnej. Sprawdza się w komunikacji miejskiej Nie wymaga zdejmowania całej rękawiczki i narażania dłoni na kontakt z częściami metalowymi środka komunikacji. Ani na szturachaniu pasażerów podczas obnażania dłoni jak w wypadku zestawu nr. 2.

 Test r?kawiczki

Zestaw idealny:

 Bezpalcówki Plus+

 Zestaw kombinowany. Pozwala na wykorzystanie atutów bez palcówek (nie trzeba zdejmować) oraz grzewczych walorów ,,chudych’’ rękawiczek.

Palce poruszają się dość swobodnie po ekranie. #Protip dla posiadaczy telefonów nie czułych na delikatny dotyk. Można dokupić w sklepach AGD rękawiczki z, końcówką gumowaną na palcach à patrz foto

Test r?kawiczki

 Aby zachować obiektywizm, wszystkie zestawy testowałem podczas co tygodniowego wydarzenia – #poetyckieczwartek na Twitterze. {LINK} z @Gruby Benek Pizza

To kilka godzin wytężonego tekstowania wierszem. Obserwujcie, polecam.  🙂

 

Smartphon i rękawiczki – test zimowy

 Pozdrawiam.

Gender Gosposia