Witaj smart dom!

Mimo mojej dość humanistycznej natury, to technologie zawsze mnie pociągały. Ale nie takie kosmiczne, dla fabryk, a takie codzienne, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Prowadząc dom, coraz częściej łapałem się, że różne gadżety elektroniczne i nie tylko są w nim nieodzowne.

 

Stworzyć użyteczny smart dom, który ułatwia codzienność to mój cel. Część drogi już za mną, jak i za Wami. Mamy wszyscy pralki, odkurzacze, często zmywarki. Laptopy, wearables, mobile i aplikacje.

To dopiero początek, gdyż kolejne urządzenia mogą bardziej skrócić czas koniecznych czynności w domu.

 

Już niedługo, za kilka miesięcy zostanę ojcem. Urodzi się moja córka. Poza byciem rodzicem nadal będę zajmował się domem i pracą. Czas i możliwość multitaskingu będą dla mnie kluczem. Przy tylu zadaniach nie będę go miał zupełnie. Muszę tak zorganizować dom, by funkcjonował sprawnie, samodzielnie i jak najbardziej zautomatyzowanie.

Tak bym większość uwagi mógł skupić na tym nowonarodzonym człowieku i żonie.

Przecież teraz nasz dom przekształca się z spokojnego miejsca odpoczynku dla mnie i żony w superbezpieczną, spokojną, rodzinną przystań dla trójki. Tak, będzie nas już niedługo więcej i to ta najmniejsza istotka ma zabierać nam czas, a nie prowadzenie domu.

 

Technologie w domu będą narzędziem, które pomogą mi w osiągnięciu tego celu. Mam nadzieję, że i Wam. Zapraszam na nowego, lekko odmienionego bloga – miejsca inspiracji do prostszego życia i ogarniania rzeczywistości domowej. Przekonajcie się razem ze mną, że technologia i smart dom jest przyjazny człowiekowi.

 

Gender Gosposia

Bartosz